top of page
_C6A4604.jpg

MURI I FAMËS
 

Këtu ne festojmë arritjet e studentëve të kaluar dhe të tanishëm të Aboyne Lodge.

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

IMG_2370.jpg
IMG_20230717_165742051.jpg

Notarë të sinkronizuar

Phoebe dhe Emma (Y5) notojnë për klubin e notit të sinkronizuar Hatfield. Si pjesë e një ekipi prej 7 vetash ata fituan U15-at Hertfordshire County, u renditën në vendin e 3-të në rajonin Lindor të Anglisë dhe gjithashtu konkurruan në një ngjarje kombëtare në qendrën ujore olimpike në Londër.

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

Screenshot_20230621_195500_Gallery.jpg
image_67193601.JPG

Notarë të sinkronizuar

Phoebe dhe Emma (Y5) notojnë për klubin e notit të sinkronizuar Hatfield. Si pjesë e një ekipi prej 7 vetash ata fituan U15-at Hertfordshire County, u renditën në vendin e 3-të në rajonin Lindor të Anglisë dhe gjithashtu konkurruan në një ngjarje kombëtare në qendrën ujore olimpike në Londër.

Image.jpeg

Notarë të sinkronizuar

Phoebe dhe Emma (Y5) notojnë për klubin e notit të sinkronizuar Hatfield. Si pjesë e një ekipi prej 7 vetash ata fituan U15-at Hertfordshire County, u renditën në vendin e 3-të në rajonin Lindor të Anglisë dhe gjithashtu konkurruan në një ngjarje kombëtare në qendrën ujore olimpike në Londër.

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

BC8DE18D-4D71-411D-94AB-70F328699BDE.JPG

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

amelie - wall of fame.jpeg
thumbnail_IMG_6952.jpg

Notarë të sinkronizuar

Phoebe dhe Emma (Y5) notojnë për klubin e notit të sinkronizuar Hatfield. Si pjesë e një ekipi prej 7 vetash ata fituan U15-at Hertfordshire County, u renditën në vendin e 3-të në rajonin Lindor të Anglisë dhe gjithashtu konkurruan në një ngjarje kombëtare në qendrën ujore olimpike në Londër.

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

download.png
Phoebe and Emma Synchro.jpg

Notarë të sinkronizuar

Phoebe dhe Emma (Y5) notojnë për klubin e notit të sinkronizuar Hatfield. Si pjesë e një ekipi prej 7 vetash ata fituan U15-at Hertfordshire County, u renditën në vendin e 3-të në rajonin Lindor të Anglisë dhe gjithashtu konkurruan në një ngjarje kombëtare në qendrën ujore olimpike në Londër.

Natën e mirë zoti Tom

Jonah Y5 u luajt në rolin kryesor si William në Goodnight Mr Tom, i cili u ngjit në skenën në Teatrin Abbey, St Albans.

Shtator 1939. William Beech, një djalë i ri nga një prejardhje e pakënaqur, evakuohet për të jetuar me të venë e izoluar, Tom Oakley. Marrëdhënia është e vështirë në fillim, por gradualisht dyshja nuk ka gjasa të krijojë një lidhje të ngrohtë dhe të përkushtuar. Will bën miq, duke përfshirë Zach, një tjetër të evakuuar, dhe gjen lumturinë për herë të parë, derisa ai thirret përsëri në Londrën e shkatërruar nga lufta nga nëna e tij abuzive.

Jonah.jpg
image0.jpeg

Futbollisti i rrethit

Jocelyn (Y5) është zgjedhur të jetë në ekipin e futbollit të vajzave U11 District - një arritje fantastike! Ajo është një nga 16 vajzat e përzgjedhura nga 13 shkollat fillore në St Albans. Ajo do të luajë në mesfushë sulmuese - pozicioni i saj i preferuar! Bravo Jocelyn.

Shtigjet u ndoqën nga Teyah Goldie nga ekipi i femrave të Arsenalit dhe kapiteni i Anglisë U19. Ishte e mahnitshme të shihje ndikimin e një modeli femëror te të gjitha vajzat. Teyah është një grua vendase nga Londra Conley. 

Kampionët e turneut të qytetit të Shën Albanit

Turneu i Qytetit St Alban është një kompeticion prestigjioz futbolli me 144 ekipe që marrin pjesë. 1642 lojtarë u përfshinë këtë vit dhe mbi 1600 spektatorë ndoqën skuadrat nga i gjithë Hertfordshire dhe më gjerë duke luajtur kundër njëri-tjetrit. Skuadra e Hugo dhe Evan, St Albans City Youth, doli kampione (pas 5 vitesh përpjekje). Urime te dyve.

Evan & Hugo.jpg
20220527_182242.jpg

Notar i rrethit

Peggy, e cila noton për klubin e notit të qytetit të St Albans (CoStA), konkurroi në kampionat e notit të shkollave fillore të distriktit St Albans dhe u kualifikua për ekipin e Distriktit.  Ajo sapo humbi vendet e para duke u renditur e pesta nga 26 pjesëmarrëse në Vitin e 6-të për vajza 50m stil i lirë. Ajo gjithashtu fitoi një PB, duke u renditur e 6-ta në përgjithësi në 50m shpinë për vajzat Y6. 

Një nga rripat e zinj më të rinj të Taekwondo në Evropë

Sienna (4 vjeç) ka arritur rripin e zi në taekwondo. Në vetëm 8 vjeç ajo është një nga më të rejat që e ka arritur këtë në Evropë.

 

Rripi i zi është rripi i 10-të

Nota e saj përfundimtare. përbëhej nga një provim teorik, duke përfshirë terminologjinë koreane, lloje të ndryshme sparring, modele, thyerje dërrase, punë në tavolinë dhe palestër, të cilat ajo i përfundoi në një nivel të lartë.

 

Sienna është stërvitur në klubin Palcic Taekwondo në St Albans që kur ishte 3 vjeç dhe tregoi përkushtim dhe përkushtim të madh, duke u stërvitur gjatë gjithë rrugës përmes të dy bllokimeve si në mënyrë të pavarur ashtu edhe përmes zmadhimit.

Sienna.jpeg
Alby, Finn and Max.png

Koristët e Katedrales

Finn dhe Max iu bashkuan Alby si koristë në Katedralen në janar. Deri atëherë, ata ishin 'provues',  që e përfshinte atë të ndiqte provat dhe Evensong para dhe pas shkollës të hënën, të martën dhe të enjten shërbimi të dielave. Si koristë të plotë ata do të ndjekin edhe më shumë shërbime së bashku me regjistrime, koncerte dhe, më tej, turne ndërkombëtarë! Të dyja familjet janë jashtëzakonisht krenare për  Finn, Max dhe Ably. Shpresojmë që të gjithë në shkollë të kenë mundësinë t'i dëgjojnë ata të këndojnë një ditë!

Nr. 1 në Mbretërinë e Bashkuar U9's Girls Saber

Jocelyn filloi gardhin në Aboyne si pjesë e programit të shtrirjes së PDFA në shkolla. Ajo ka vazhduar skermën e saj jashtë shkollës në Akademinë PDFA, ajo ka punuar shumë në stërvitje dhe në 2021 aktualisht renditet nr.1 në MB për vajzat e U9 Sabre!!

Jocelyn.png
IMG_9846.PNG

Qarku i kriketit

Evan është pjesë e Programit të Zhvillimit të Kriketit të Qarkut Hertfordshire dhe përfaqëson Ekipin e Zonës West Herts. Evan ishte gjithashtu golashënuesi më i mirë për vrapime në ekipin e tij gjatë gjithë sezonit të vitit të kaluar, dhe ekipi i tij ishte i pamposhtur në ligën e tyre.

 

TV & Media Sukses

Tom Walden, një nga ish-studentët tanë, shkoi në rrugën e televizionit dhe filmit, duke punuar në projekte të mëdha si "The Man From UNCLE", aksioni live "Aladdin" si dhe Programe televizive si Jamie Oliver, Lego Masters, Hunted, dhe Jeremy Vine.

 

Aktualisht ai është një Artist i pavarur i VoiceOver që ka punuar për JP Morgan Chase, Pfizer dhe Dunkin Donuts, një Koordinator Prodhimi për një seri Dokumentare Ligjore Ndërkombëtare dhe një folës publik në Universitete dhe Shkolla për punën në industrinë e medias.

ShootYouProf.jpg
bottom of page